Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

live! Barbieheimer vládne kinům. Do Číny ale toto monstrum nejspíš nedosáhne

Margot Robbie jako Barbie. Foto: Vertical Entertainment
Margot Robbie jako Barbie. Foto: Vertical Entertainment

O tomto víkendu by měly padat domácí, americké a nejspíš i světové kinařské rekordy. Očekává se, že dvojice premiér tohoto týdne, filmy Barbie a Oppenheimer, má šanci ve velké míře přitáhnout diváky do kin. Ne ale do těch čínských.

Jak píše Hollywood Reporter, Barbie sice tento týden krom českých a amerických vstoupila i do čínských kin, ale rozhodně se tam nestala velkým trhákem. Na čínském trhu totiž podlehla dominanci lokálních snímků a po prvním dnu v kinech skončila až na šestém místě tabulky se ziskem „pouhých“ 960 tisíc dolarů.

Oppenheimer do čínských kin zatím ani nevstoupil, ač už byl čínskými cenzory schválen k distribuci. Zatím ale nebylo uvedeno žádné pevné datum premiéry a očekává se, že do čínských kin vstoupí nejdříve za měsíc, píše Hollywood Reporter.

Filmový magazín dodává, že hollywoodským filmům se v čínských kinech v současnosti daří mnohem méně než v minulosti. Uvádí příklad návratu Mission: Impossible, který do kin vstoupil minulý týden a v čínském žebříčku návštěvnosti klesl až na třetí místo za dva lokální hity.

Čínské filmy si oproti těm hollywoodským vedou v čínských kinech znatelně lépe. V první polovině roku vzrostly tržby za vstupenky na čínské tituly na 2,8 miliardy dolarů, což je o 27 procent více než ve stejném období roku 2019.

Názvy čínských hitů místním divákům asi mnoho neřeknou, přesto: domácím králem kin je tam aktuálně

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

live!

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější