Deník N

Trump už si soupeře vybral, jeho útoky ale mají opačný efekt: Biden v průzkumech vede

Donald Trump s oblibou říká, že čeho se dotkne, to se ve zlato promění. Joe Biden mu nyní musí dát za pravdu - jeho útoky na něj přinesly Bidenovi zvýšenou popularitu, před ostatními demokratickými kandidáty má 24-35 procentních bodů náskok. Foto: koláž Gage Skidmore, Flickr
Donald Trump s oblibou říká, že čeho se dotkne, to se ve zlato promění. Joe Biden mu nyní musí dát za pravdu – jeho útoky na něj přinesly Bidenovi zvýšenou popularitu, před ostatními demokratickými kandidáty má 24-35 procentních bodů náskok. Foto: koláž Gage Skidmore, Flickr

Od chvíle, kdy bývalý viceprezident Joe Biden ohlásil kandidaturu, na něj Donald Trump pravidelně útočí. Posílá mu tweety, uděluje mu přezdívky, hodnotí jeho politická vystoupení v přímém přenosu. Bidenův tým je nadšen: Trump tím z Bidena dělá svého hlavního protikandidáta.

Neuplyne den, kdy by prezident Donald Trump neprohlásil na adresu Joea Bidena něco pichlavého. Místo aby mu tím popularitu srazil, ale docílil pravého opaku. Joe Biden je suverénně nejpopulárnějším ze všech dvaceti demokratických kandidátů a od oznámení kandidatury si dokonce pomohl o deset procentních bodů.

Senátor Bernie Sanders, který je po Bidenovi druhým nejpravděpodobnějším kandidátem demokratů, na něj ztrácí dokonce 24 procentních bodů. Vyplývá to z vůbec prvního průzkumu volebních preferencí, který ráno zveřejnila společnost SSRS na stanici CNN.

Tento průzkum přitom vznikal v době, kdy Biden čelil první výraznější krizi –

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

V tomto okamžiku nejčtenější