Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Vondroušová se probudí a nebude vědět, co se stalo. Džabúr se porazila sama, hodnotí expert Kukal

Markéta Vondroušová prožila v Londýně svůj životní grandslam. Foto: Alberto Pezzali / AP/ČTK
Markéta Vondroušová prožila v Londýně svůj životní grandslam. Foto: Alberto Pezzali / AP/ČTK

Podle Jana Kukala je paradoxní, že Wimbledon je pro český tenis jednoznačně nejúspěšnějším grandslamem, přestože v zemi není ani jeden travnatý kurt.

Tuniské tenistce Ons Džabúr se pro její veselou povahu přezdívá „ministryně štěstí“. Na první pohled by se mohlo zdát, že si z proher příliš nedělá.

Ale díky seriálu Break Point od Netflixu jsme mohli vidět, jak těžce nesla své dvě loňské finálové prohry – s Jelenou Rybakinou ve Wimbledonu a s Igou Świątek na US Open.

Džabúr tvrdě pracuje na tom, aby se stala první africkou a arabskou grandslamovou vítězkou.

Wimbledonskou trofej měla i jako tapetu na svém telefonu a letos se zdálo, že by jí to na třetí pokus v grandslamovém finále mohlo vyjít.

Již ve čtvrtfinále vypadla světová jednička Świątek a Džabúr prokázala velkou odolnost a bojovnost, když ve čtvrtfinále a semifinále otočila těžké zápasy s Rybakinou a Arynou Sabalenkou po prohraném prvním setu.

Počítá se však až finálový zápas. Džabúr už po čtvrtfinále proti Rybakině řekla, že by tuto výhru okamžitě vyměnila za loňskou ve finále.

Ons Džabúr po finálovém zápase s Markétou Vondroušovou ve Wimbledonu v Londýně. Foto: Han Yan / Xinhua News / ČTK

Džabúr vstupovala do zápasu o titul proti nenasazené Češce Markétě Vondroušové v pozici favoritky. V prvním setu vedla 4:2 a ve druhém 3:1, ale nakonec prohrála 4:6, 4:6.

„Je to nejbolestivější prohra v mém životě,“ řekla přes slzy.

Finále pro Denník N zhodnotil tenisový expert Jan Kukal, bývalý trenér Ivana Lendla a Thomase Mustera, kteří se později stali světovými jedničkami.

„Někdy je člověk sám sobě největším nepřítelem. Džabúr

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Tenis

Sport

V tomto okamžiku nejčtenější