Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Herec Depardieu: přibývající sexuální skandály, láska k Rusku a „troufalá slova“ o Vladimiru Putinovi

Známý herec Gérard Depardieu. Foto: Film Europe
Známý herec Gérard Depardieu. Foto: Film Europe

Proti známému francouzskému herci Gérardovi Depardieuovi vystoupila další žena, která tvrdí, že ji sexuálně napadl. Přidala se tak ke třináctce žen, které před několika týdny promluvily a společně jej v médiích obvinily. Herec je už přitom trestně stíhán za údajné znásilnění kolegyně v roce 2018. Navíc dlouhodobě čelí kritice kvůli svému vřelému vztahu k Rusku a Vladimiru Putinovi. Kterému ovšem pro změnu vadí, že Depardieu nepodpořil napadení Ukrajiny.

Minulý týden vystoupila na veřejnost (konkrétně ve France Inter) už čtrnáctá žena, která herce Gérarda Depardieua obvinila ze sexuálního napadení. Navázala tak na dubnové svědectví třinácti žen v investigativním článku francouzského serveru Mediapart. Hovořily o hercově nevhodném chování, sexuálních narážkách, obtěžování, a dokonce útocích během natáčení celkem jedenácti filmů z let 2004 až 2022.

Ve skutečnosti je však žena, která promluvila nyní, už patnáctou, která se vůči dnes čtyřiasedmdesátiletému herci vymezila. Depardieu je už totiž

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Film

Francie

Ruská válka na Ukrajině

Rusko

Sexuální násilí a obtěžování

Kultura, Svět

V tomto okamžiku nejčtenější