Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

O čem vypovídají paruky v Prigožinově skříni a co má kriminálník společného s Putinem

Prigožin a Putin mají mnoho společného. Není to jen touha po moci. Foto: ČTK a Kreml, koláž: Deník N
Prigožin a Putin mají mnoho společného. Není to jen touha po moci. Foto: ČTK a Kreml, koláž: Deník N

Podle ruských investigativních novinářů je ruský oligarcha a majitel soukromé armády vagnerovců Prigožin vážně nemocný. Kromě fyzického strádání, o kterém nemáme přímé důkazy, hrají v jeho chování podle expertů roli i jisté psychické odchylky od normy. Pro ty už důkazy jsou. A to dost pádné.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Na dva zdroje se odvolává renomovaný investigativní kanál Projekt, který tvrdí, že Jevgenij Prigožin, oligarcha, majitel žoldnéřské armády vagnerovců a vůdce vojenské vzpoury proti ruskému armádnímu velení, je vážně nemocný. Údajně má za sebou dlouhé – a celkem úspěšné – léčení onkologického onemocnění v oblasti dutiny břišní.

Zda to tak je, či nikoliv, nelze teď stoprocentně prokázat. Ale že se Prigožin o svou tělesnou schránku stará více než průměrný smrtelník, už jisté je. Stačí nahlédnout do jeho soukromých komnat.

Donedávna se jen šuškalo o tom, co se v nich skrývá. Teď už

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jevgenij Prigožin

Ruská válka na Ukrajině

Vladimir Putin

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější