Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Stříž hledá nového šéfa olomouckých žalobců. Favoritem je ředitel GIBS Dragoun

Gabriel Kuchta, Deník N
Gabriel Kuchta, Deník N

Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž řeší, koho navrhne do funkce šéfa olomouckých žalobců. Jeho aktuálním hlavním favoritem je podle zjištění Deníku N Radim Dragoun, který do konce srpna povede Generální inspekci bezpečnostních sborů. Na jeho místo by pak vláda měla vybrat nového ředitele. Mezi skloňovanými adepty je současný šéf Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych.

Už na konci července by chtěl nejvyšší státní zástupce Stříž navrhnout ministrovi spravedlnosti nového šéfa Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Aktuální Střížův hlavní favorit je ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Radim Dragoun.

Deníku N to potvrdily čtyři vysoce postavené zdroje z justice, které jsou s hledáním nového šéfa obeznámeny. Dragounovi na začátku září končí pětiletý mandát a jako bývalý státní zástupce by se mohl o post vrchního žalobce ucházet. Ve funkci by v takovém případě nahradil Radima Daňhela, který po necelém roce ve funkci rezignoval.

Nejvyšší žalobce Stříž to na dotaz Deníku N nechtěl komentovat. „Zatím vám na to neodpovím, protože personální záležitosti nekomentuji a první, koho s tím seznámím, bude ministr spravedlnosti, kterému bych měl svého kandidáta navrhnout poslední týden v červenci,“ reagoval Stříž.

Dragoun na otázky redakce pouze řekl, že se zatím soustředí na svou práci v čele Generální inspekce bezpečnostních sborů. „Nejméně do 31. srpna zůstávám ředitelem GIBS a soustředím se na výkon této funkce,“ napsal.

Už nyní je ale podle čtyř zdrojů Deníku N jasné, že v čele generální inspekce

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější