Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pointa N: Česko, země, kde nechceme manželství pro všechny a zahraniční trenéry

Proč umožnit partnerům stejného pohlaví vstupovat do manželství? Protože neexistují žádné dobré důvody, proč tak neučinit. Ilustrační foto: Adobe Stock
Proč umožnit partnerům stejného pohlaví vstupovat do manželství? Protože neexistují žádné dobré důvody, proč tak neučinit. Ilustrační foto: Adobe Stock

Jak málo stačí, abyste ztratili iluze o existenci demokratické, liberální společnosti? Zkuste chvíli sledovat záznam z Poslanecké sněmovny. Pokud nechcete, stejně vám poslouží souhrn Deníku N, který navíc uchrání vaše duševní zdraví.

Projednávání manželství pro všechny okomentoval Prokop Vodrážka, zbývající dnešní dění shrnul Michal Tomeš.

Děsivá debata o manželství pro všechny

Sledování dnešní debaty o manželství pro mě bylo nepříjemným zážitkem. A to jsem heterosexuální muž z „tradiční rodiny“. Těžko si dokážu představit, jak muselo být lidem, o jejichž životech se debata skutečně vede. Stačí se podívat na argumenty, které padají.

„Pokud bude dítě vychováváno v gay vztahu stylem, že je normální, když muž má anální sex s mužem, je do budoucna cosi špatně,“ vyprávěl ve Sněmovně s vážnou tváří poslanec SPD Jan Síla. Blouznil také o tom, že manželství pro stejnopohlavní páry odstartuje nákup dětí pedofily.

„U nás na jihu Čech je hovězí hovězí, kuřecí je kuřecí,“ argumentoval lidovec Šimon Heller, že tedy manželství rozhodně nemůže být otevřené gayům a lesbám, protože je to prostě něco jiného.

Další lidovkyně Pavla Golasowská zpochybňovala, že jsou jinak orientovaní lidé diskriminováni, když nemohou

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Pointa N

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější