Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Obyvatelé Prahy 4 uspěli proti radnici. Zabrání chodníku pro parkování musí mít důvod, rozhodl soud

Parkovací místa na chodníku v pražských Nuslích. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Parkovací místa na chodníku v pražských Nuslích. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Praha 4 se loni rozhodla, že na chodníku v Horní ulici v Nuslích vyznačí parkoviště. Odvolávala se na vůli místních obyvatel. Část z nich však rozhodnutí dala k soudu a nyní podle zjištění Deníku N uspěla.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Parkování v ulici nechala městská část vyznačit loni na podzim. Její dopravní komise rozhodla, že je tam potřeba více parkovacích míst. Na jedné straně se auta posunula na chodník, na druhé na něj řidiči najíždějí při šikmém parkování.

Zástupci radnice se odkazovali na zájem místních obyvatel. „Požádali nás lidé, jinak by se to neřešilo,“ řekl tehdejší místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS), který měl na starosti dopravu.

Část místních se však proti rozhodnutí ozvala. Jiří Benedikt, který v Horní ulici bydlí, napsal vedení městské části otevřený dopis, v němž žádal o lepší řešení situace. „Vraťte prostor před našimi domy lidem, kteří v něm žijí,“ vyzval radnici.

S dvěma sousedkami se nakonec obrátili na soud. Argumentovali tím, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Praha

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější