Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pavel vyzval vládu a opozici ke spolupráci. „Jsem připraven naslouchat všem,“ řekl poslancům

Petr Pavel ve Sněmovně. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Petr Pavel ve Sněmovně. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Poprvé od své březnové inaugurace promluvil Petr Pavel na půdě Poslanecké sněmovny. Vládním i opozičním zákonodárcům mimo jiné vytkl, že se nedokážou dohodnout, a proto po volbách dochází k opětovným změnám klíčových reforem. „Budu tlumit konflikty v naší společnosti a na místo nich vést věcný dialog,“ řekl prezident během svého projevu k poslancům.

Pavel současné Sněmovně vyčítá paralýzu, při které dochází k situacím, kdy je jednání o zákonech a změnách zablokované. Podle hlavy státu je to vina politiků a jejich urputnosti, jimž často chybí tolerance, ochota komunikovat a naslouchat si.

„Když se budeme nadále stavět do protilehlých zákopů, nebudeme spolu komunikovat, obstruovat jeden druhého, tak k žádnému řešení nedojdeme. Budeme ztrácet zdroje, čas a mezitím svět půjde dál,“ varoval během úterní závěrečné tiskové konference prezident.

Vedle toho připomněl obrovské množství voličů, kteří v posledních sněmovních volbách odevzdali hlas, ale nemají svého reprezentanta v dolní komoře. „Vnímám jejich frustraci. Mají dnes pocit, že je v Poslanecké sněmovně nikdo nezastupuje. Myslete, prosím, ve své práci i na ně,“ dodal Pavel.

Budoucí setkání

Pavel proto slíbil, že se pokusí do dění zasahovat a hledat shodu. „Považuji to za zcela přirozené a za svůj prioritní úkol právě proto, že nejsem spojený s 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Petr Pavel

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější