Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Krysí závod unaveného rodiče

Ilustrační foto: Adobe Stock
Ilustrační foto: Adobe Stock

Komentář Evy Mošpanové: Jaký život mají čeští rodiče? Pestrý. Mohou si vybrat z nedostatku léků, nedostatku míst ve školách či ve školkách, nedostatku dětských lékařů… Nebo prostě jen nedostatku energie všechno to řešit. Letošní jaro ukázalo, že ačkoliv české rodičovství nesužují války ani hladomor, doprovází jej veliká únava.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Rodiče šestileté Kateřiny v dubnu museli obvolat šestatřicet lékáren, aby pro nemocnou dceru sehnali poslední krabičku penicilinu. Jak se tehdy svěřili CNN Prima News, jet pro něj nakonec museli osmdesát kilometrů.

Šestatřicet telefonátů je hodně. Zkuste si sednout a stále dokola opakovat formulku, kde se představujete, ptáte se na léky a pak se zklamaně loučíte. Už po pár opakováních vás to bude unavovat. A to i bez toho, abyste ještě museli hledat konkrétní čísla a za zády měli dítě se spálovou angínou a čtyřicítkami na teploměru.

Pochopit zoufalství takové situace by ale nejspíš velice dobře dokázali rodiče deváťáků, kteří o dva měsíce později trávili hodiny googlením středních škol a stáním ve frontách, aby své děti zkusili dostat i na obory, o kterých v životě neslyšeli.

Nebo rodiče, na jejichž

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Názor

Rodina a vztahy

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější