Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Sexuální zneužívání fanynek v zákulisí koncertů? Obvinění proti zpěvákovi kapely Rammstein přibývají

Zpěvák skupiny Rammstein Till Lindemann. Foto: Martin Hangen / Wikimedia Commons
Zpěvák skupiny Rammstein Till Lindemann. Foto: Martin Hangen / Wikimedia Commons

Turné německé kapely Rammstein provází kontroverze kolem jejího zpěváka Tilla Lindemanna. Investigace německých novinářů hovoří o obvinění ze sexuálního zneužívání. V současné době je kapela Rammstein na evropském turné se zastávkami v šestnácti městech.

Měla to být velkolepá cesta napříč Evropou se zastávkou i na sousedním Slovensku. Na turné populární německé skupiny Rammstein ale přibývá obvinění kvůli chování jejího zpěváka Tilla Lindemanna.

Po zahajovacím koncertu turné 22. května v litevském Vilniusu jedna z návštěvnic na sociálních sítích popsala, jak byla spolu s dalšími fanynkami vybrána a byl jí umožněn vstup do zákulisí. Jak následně zjistila, cílem měl být sex s Lindemannem, což odmítla.

Vyjádřila však také podezření, že zúčastněným návštěvnicím mohly být podány drogy, a zveřejnila fotografie pohmožděnin na svém těle, pro které neměla žádné vysvětlení. Skupina obvinění popřela a reagovala prohlášením, že si žádného oficiálního vyšetřování této záležitosti není vědoma.

Stejný model v různých zemích

Když se o podobné zkušenosti začaly na sociálních sítích dělit další ženy, tématu se chopili novináři z německých médií Süddeutsche Zeitung a NDR. Nejnověji se do investigativy pustil také deník Die Welt.

Výsledky svých dosavadních šetření zveřejnila první dvě média koncem minulého týdne. Novinářům se ozvala řada žen a s dvanácti z nich hovořili osobně. Jedná se o obyvatelky různých zemí, které promluvily o svých zážitcích z koncertů kapely Rammstein. Několik z nich je poskytlo formou čestných prohlášení.

Přestože se oslovené ženy navzájem neznaly, jejich výpovědi hovoří o stejném schématu. Fungovalo to tak, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Hudba

Sexuální násilí a obtěžování

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější