Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Že jsem rusofobka? Nepleťte si nenávist s opovržením

Následky bojů v ruské Bělgorodské oblasti. Foto: ČTK
Následky bojů v ruské Bělgorodské oblasti. Foto: ČTK

Kdo o mně říká, že jsem rusofobka, zjevně nedokáže rozlišit mezi nenávistí a opovržením, píše v komentáři Ekaterina Kanakova. Věnuje se i ruským reakcím na to, že se válka nyní dotýká i pohraničních regionů v Rusku.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Stačilo, abych se ostře pustila do svých krajanů, a hned jsem schytala nálepku rusofobky. Lepiči takových nálepek jsou příliš citliví a zřejmě se dosud nesetkali se skutečnými rusofoby, protože zjevně nedokážou rozlišit mezi nenávistí a opovržením. I když na to, aby člověk necítil nenávist, musí vynaložit neuvěřitelné množství energie, zvlášť když vidí ukrajinské děti v rakvích.

Na všechny ty výkřiky: „Kaťo, jak to můžeš dělat? Vždyť jsi taky Ruska, narodila ses tam a vyrostla, Rusko ti dalo vzdělání a práci,“ odpovídám:

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jak přemýšlí Putinovo Rusko

Ruská válka na Ukrajině

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější