Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Národní galerie Praha vyráží do boje kvůli zneužití v reklamě. Vodafone vinu odmítá

Tapiserie z výstavy Květinová unie a její autorky, Barbora Fastrová a Johana Pošová. Foto: Roman Vondrouš, ČTK
Tapiserie z výstavy Květinová unie a její autorky, Barbora Fastrová a Johana Pošová. Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Moderní a současné umění je nuda, to v Národní galerii zvláště. Tak vyznívá spot, který Vodafone na svůj instagram umístil na konci května a který bez povolení natáčel přímo v prostorách Veletržního paláce. Národní galerie protestuje, Vodafone se obhajuje, moderní umění tratí.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Poněkud bizarní kauzu odstartovalo na konci května (dnes už stažené) reklamní video Vodafonu, v němž mladá dívka prochází galerií a s poněkud nechápavým výrazem „zkoumá moderní umění“.

Dlouhým pohledem spočine zejména na tapiserii Johany Pošové a Barbory Fastrové, vystavené ve Veletržním paláci v rámci projektu Květinová unie (výstava probíhala do 7. května). Nechápavě na ni zírá, dokud její pozornost nezaujme něco atraktivnějšího.

„Ale zrovna vyšel novej díl White Lotus,“ zakončí titulek dívčino utrpení nad světem moderního umění a následuje nadšené odlákání dívky k mobilnímu telefonu, kde se nejspíš vrhá do sledování zmíněného seriálu Bílý lotos.

Vodafone touto formou propaguje svou Vodafone TV, zároveň ale mimoděk říká, že zábava mladou hrdinku nepotká právě v „nudné“ galerii, ale

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Výtvarné umění

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější