Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Jsem pro maximální svobodu slova, dary politickým stranám obsah média neovlivní, tvrdí nový spolumajitel Parlamentních listů

Úvodní strana Parlamentních listů. Foto: Deník N
Úvodní strana Parlamentních listů. Foto: Deník N

Marek Španěl a Slavomír Pavlíček se stali novými majiteli serveru Parlamentní listy. Podnikatelé v oblasti počítačových her získali majoritní podíl od bývalého senátora a majitele hazardní společnosti Synot Iva Valenty. K razantnějšímu vstupu na mediální trh dvojici nových vlastníků prý přiměla i atmosféra ve společnosti, kdy jsou lidé s nepohodlnými názory podle Španěla vytlačováni na její okraj. Finanční dary, které dříve další spolumajitelé věnovali politickým stranám, podle něj obsah média neovlivní.

Dvojice investorů ohlásila rozšíření svého působení na mediálním trhu před několika dny, kdy informovala o vzniku mediální skupiny SPM Media. Její součástí je Echo Media vydávající server Echo24 či Rádio Prostor (dříve Rádio Zet).

Dnes server Médiář přinesl zprávu, že Španěl a Pavlíček zakládají i akciovou společnost Naše média, jež bude majitelem a provozovatelem Parlamentních listů. Menšinové podíly zůstávají stávajícím vlastníkům.

Na co se v rozhovoru mimo jiné ptáme:

  • Co si Marek Španěl od investice slibuje?
  • Jak chce Parlamentní listy proměnit?
  • Bude server vystupovat nezávisle, když Španělovi kolegové dříve sponzorovali politické strany?
  • Jak přesně se projevuje umlčování, k němuž podle něj v českých médiích dochází?

Proč jste se rozhodli koupit Parlamentní listy?

Pro nás je hlavní motivací snaha vstoupit do nějaké míry na druhý břeh. V naší společnosti vznikají určité příkopy a atmosféra nedůvěry.

Společnost se rozděluje podle různých parametrů a vzhledem k tomu, že rozšiřujeme naše mediální aktivity a naskytla se příležitost vstoupit do tohoto projektu, rozhodli jsme se vystoupit z naší komfortní zóny.

Rozhodli jste se tedy rozšířit své mediální portfolio právě na základě atmosféry ve společnosti?

Tak to lze říci. Jde o dlouhodobou cestu, na které se nacházíme, a v případě Parlamentních listů jde pouze o jeden z projektů, kterým se v oblasti médií věnujeme.

Tento je specifický v tom, že se jedná o zdánlivě okrajový web, ale

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Dezinformace

Média

Rozhovory

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější