Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Halucinogenní houby, proud nesmyslů a chyba v Matrixu. Co se dá říct o ruských mírových podmínkách

Putinův mluvčí Dmitrij Peskov. Foto: ČTK
Putinův mluvčí Dmitrij Peskov. Foto: ČTK

Ruští diplomaté vystupují v posledních dnech s různými návrhy a stanovisky ohledně Ukrajiny. Hodnotí je Ekaterina Kanakova.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Několik dní před dronovou párty v Moskvě představilo Rusko své mírové podmínky a opět zazněla fráze „ještě jsme ani nezačali“. Ruské ministerstvo zahraničí mi navodilo pocit déjà vu a vtáhlo mě do rok staré zpravodajské agendy.

„Mírové podmínky“

Jistý pan Michail Galuzin, který je v Rusku považován za náměstka ministra zahraničí, zřejmě nakoupil sérum drzosti, protože se rozhodl oznámit ruské podmínky pro „dosažení míru na Ukrajině“. Je také možné, že užívá nějaký jiný lektvar, podobný tomu, který pijí Medvěděv a Zacharova, protože ve střízlivém stavu není možné jako jeden z bodů navrhnout zakotvení státního statutu ruského jazyka. Maximum, co mohou Ukrajinci v ruštině udělat, je poslat vás a vaše mírové plány

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jak přemýšlí Putinovo Rusko

Ruská válka na Ukrajině

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější