Zakázaná láska za časů pádu WTC: Všechny řeky předkládají tak trochu jinou povinnou četbu

Román Všechny řeky izraelské spisovatelky Dorit Rabinjan popisuje milostný vztah Palestince Hilmího a Izraelky Liat v New Yorku roku 2001. Román balancuje na hraně kýče, mladým čtenářům může ale přiblížit palestinsko-izraelský konflikt očima těch, kteří jej prožívají. Recenzi knihy napsala v rámci rubriky Mladá kritika čtrnáctiletá Rosaria Viola Mlčková.
Vztah mladé románové dvojice se rozpíná mezi politickou agendou dvou znesvářených národů a světem Newyorčanů, znepokojených teroristickým útokem na WTC.
Tyto dva aspekty povznášejí milostný román nad pouhou červenou knihovnu. Příběh povyšuje také tragický závěr, k němuž sice děj směřuje, ale jeho vyznění a průběh jsou pro postavy emocionálně náročné a pro čtenáře překvapivé.
Román Všechny řeky byl původně zařazen na izraelský seznam středoškolské povinné četby. A vzápětí byl z politických důvodů vyškrtnut.
Román Všechny řeky byl v Izraeli kritizován nejen za mezináboženský vztah mezi Izraelkou a Palestincem, ale i kvůli tomu, jak jsou tu zobrazeny jednotky izraelských obranných sil (jako násilní sadisté), že tu je Stát Izrael nazýván „okupantem“ a jeho vojáci jsou přirovnáváni k