Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Šéf armády Řehka zvažoval po sporech s Černochovou rezignaci. Fiala mu to rozmluvil

Ministryně obrany Jana Černochová měla v poslední době spory s náčelníkem generálního štábu Karlem Řehkou. Foto: ČTK
Ministryně obrany Jana Černochová měla v poslední době spory s náčelníkem generálního štábu Karlem Řehkou. Foto: ČTK

Mezi ministryní obrany Janou Černochovou (ODS) a náčelníkem generálního štábu Karlem Řehkou docházelo v posledních týdnech ke sporům. Ty vyvrcholily tím, že Řehka zvažoval rezignaci a sešel se kvůli tomu i s premiérem Petrem Fialou. Šéf armády i předseda vlády se k tomu odmítají vyjádřit s tím, že jde o interní záležitost. Ministryně odmítá, že by Řehku chtěla odvolat, či že on by jí svůj odchod nabídl.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Náčelník generálního štábu Karel Řehka má pocit, že ministryně Jana Černochová překračuje své kompetence a zasahuje do jeho pravomocí, zjistily Deník N a týdeník Respekt na základě rozhovorů s lidmi z armády, ministerstva obrany a vlády. Řehkovi podle těchto zdrojů mimo jiné vadilo, že mu ministryně

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Armáda ČR

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější