Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Velitel ukrajinské armády dal neobvykle otevřený rozhovor. I já jsem jen člověk, říká Zalužnyj

Velitel ukrajinské armády generál Valerij Zalužnyj v obrněném transportéru. Foto: Facebookový profil generála Zalužného
Velitel ukrajinské armády generál Valerij Zalužnyj v obrněném transportéru. Foto: Facebookový profil generála Zalužného

Pro generála Zalužného nemůže být ukrajinským vítězstvím „jen“ osvobození všech Ruskem okupovaných území. Mluvit o něm podle něj bude možné tehdy, když Rusko už nikdy nebude schopno na Ukrajinu zaútočit.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Když Valerij Zalužnyj v lednu zdědil milion dolarů, celou částku věnoval armádě. Ještě více tím stoupl v očích milionů Ukrajinců, pro které se stal za poslední rok hrdinou.

Po prezidentu Zelenském je druhou nejvýraznější tváří v boji proti ruské agresi. Právě pod jeho vedením Ukrajina osvobodila Kyjev, Charkov i Cherson a aktuálně se podle očekávání připravuje na protiofenzivu.

V médiích se „železný generál“, jak začal být přezdíván, objevuje jen minimálně. Od loňského února mluvil pouze se dvěma zahraničními médii, a to s americkým časopisem Timebritským týdeníkem Economist.

Koncem minulého týdne se ale na veřejnost dostal téměř hodinový

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Ruská válka na Ukrajině

Ukrajina

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější