Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Studio N: O homofobní učitelce a dětech, co se nedaly

Nejmenovaná učitelka brněnského gymnázia napsala na web Neviditelný pes hanopis na své trans studenty a studentky. V článku psala o psychických problémech svých trans žáků, ti se však v anonymizovaném textu poznali. Jak zjistil Deník N, autorkou je angličtinářka Jana Prchalová z brněnského gymnázia na Slovanském náměstí. A své ultrakonzervativní názory promítá do výuky už řadu let. V podcastu mluvíme s redaktorem Vítkem Svobodou, který případ popsal.

Nové epizody Studia N najdete každý všední den odpoledne na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a dalších. Sledovat nás můžete také na Instagramu.

Zveme vás na křest novinky v naší Edici N, knihy Orgány nepatří do nebe. Ten se koná v úterý 3. října od 19 hodin se v Knihovně Václava Havla, kde při té příležitosti proběhne i debata, jejímiž hosty budou transplantační chirurg Jiří Froněk, transplantovaný trenér české reprezentace v thajském boxu Jiří Mejstřík a autorka knihy Renata Kalenská. Večerem bude provázet Petra Procházková.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Brno

LGBTQ

Lidská práva

Školství

Studio N

Česko, Podcast Studio N

V tomto okamžiku nejčtenější