Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Piráti pozastavili členství třem zastupitelům na Praze 1. Musí vyjednat novou koalici, nebo rezignovat

Pirátský místostarosta na Praze 1 David Bodeček. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Pirátský místostarosta na Praze 1 David Bodeček. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Stranické hádky mezi Piráty v historickém jádru Prahy vrcholí. Místostarostovi Davidu Bodečkovi a jeho kolegům hrozí po pozastavení členství i definitivní vyloučení ze strany. Aby tomu zabránili, musí buď změnit podmínky koalice, nebo rezignovat.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Klíčoví představitelé Pirátů na Praze 1 včetně tamního místostarosty Bodečka mají pozastavené členství ve straně a hrozí jim vyloučení. Jejich pirátští kolegové je tak trestají za koalici, kterou vloni na podzim zastupitelé městské části uzavřeli s ODS, TOP 09, ANO a uskupením Rezidenti 1.

Vadí jim mimo jiné množství placených funkcí, které si politici Prahy 1 mezi sebou rozdělili, a také spolupráce s lidmi s kontroverzní pověstí nebo trestně stíhanými.

Kritikům vadí například i to, že předsedou komise pro územní rozvoj je bývalý starosta Prahy 1 Filip Dvořák z ODS, který je známý z éry exprimátora Pavla Béma (ODS) a v roce 2010 nedokázal vysvětlit, kde jeho otec vzal 33 milionů korun na nákup nemovitostí ve Špindlerově Mlýně.

„Argumenty postavené na vodě“

Pozastavení členství se vedle Bodečka týká i radní Ivany Antalové a zastupitele Martina Ardena. „Argumenty pro vyloučení jsou

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Praha

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější