Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Rusko děti mučí v ústavech a zabíjí na Ukrajině. Z těch šťastnějších vychovává nové vagnerovce

V německé Jeně se konala akce na podporu rodičů dětí zabitých na Ukrajině. Foto: ČTK
V německé Jeně se konala akce na podporu rodičů dětí zabitých na Ukrajině. Foto: ČTK

Pokud chtějí lidskoprávní aktivisté v Rusku řešit strašlivé případy týrání a úmrtí dětí, musí se obracet na člověka, který je stíhaný za únosy z Ukrajiny. Pro Putina jsou dětská úmrtí v sousední zemi jen vedlejšími ztrátami, v samotném Rusku mezitím vyrůstá generace, pro kterou bude zabíjení normální, píše Ekaterina Kanakova.

Zlobiví dospělí jsou v Rusku zavíráni do vězení a zlobivé děti do dětských domovů. Názorným příkladem je Maša Moskaljova. Stačilo nakreslit protiválečný obrázek, který zahlédla její učitelka, řekla to řediteli, ten zavolal policii a nakonec byla dívka poslána do dětského domova a její otec na dva roky do vězení. Oba byli v podstatě uvrženi do stejných podmínek. Dokonce bych si troufla prohlásit, že podobnost mezi vězením a uzavřenými (a nejen uzavřenými) dětskými ústavy je děsivá.

Ve zvláštní škole v Jekatěrinburgu starší žáci na popud učitele za různé prohřešky ponižovali, bili a sexuálně zneužívali své spolužáky. Co se dělo, popsal chlapec, který z této zvláštní školy utekl. Podle něj se za nevhodné chování nad žáky konaly „soudružské soudy“, během nichž žáci hlasovali o tom, jak

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jak přemýšlí Putinovo Rusko

Rusko

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější