Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

VZP platí zařízením Penty více než ostatním. Firma chce ovládnout trh s lůžky pro seniory

Alzheimer Home ve Slušticích u Prahy Foto: Iva Bezděková, Deník N
Alzheimer Home ve Slušticích u Prahy Foto: Iva Bezděková, Deník N

Společnost Penta Hospitals chce převzít zařízení, do kterých by se po chystané změně zákona přesunuli senioři ze stávajících léčeben dlouhodobě nemocných (LDN). Už nyní firma jedná o odkupu domovů pro seniory, které mají finanční problémy. Deník N zároveň zjistil, že Všeobecná zdravotní pojišťovna platí některým zařízením této společnosti násobně vyšší částky než ostatním, která jsou placená z veřejných peněz.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Penta Hospitals patří mezi největší provozovatele pobytových služeb pro seniory v Česku. Každý rok kupuje nebo staví další zařízení. Nyní jich má celkem 31 s 3100 lůžky. Vedení firmy z finanční skupiny Penta Investments opakovaně přiznalo, že péče o seniory je pro ni byznysově zajímavější než provozování nemocnic či ambulancí.

Deník N nyní zjistil, že firma se chystá ovládnout trh s lůžky dlouhodobé péče, pokud

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Zdravotnictví

Česko, Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější