Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Historická pravda o polistopadovém vývoji (na podnět Andreje Babiše)

Za Andreje Babiše o létající pečená kuřata nikdy nebyla nouze! Zdroj: anobudelip.cz
Za Andreje Babiše o létající pečená kuřata nikdy nebyla nouze! Zdroj: anobudelip.cz

Glosa Jána Simkaniče: Andrej Babiš umístil na své sociální sítě výzvu, že se „rozhodl zasponzorovat knihu o historii naší země od revoluce“, pro kterou hledá „nestranného, nezávislého historika“, který by pomohl „osvěžit paměť“, což podle něj „potřebujeme“. Rozhodli jsme se jeho nabídku nezištně a bezplatně vyslyšet a osvěžení paměti pro český lid a Andreje Babiše připravit.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Upozornění: Tento text Andrej Babiš „nezasponzoroval“.

Inzerát Andreje Babiše na jeho facebookovém profilu ze dne 4. 4. 2023.

Listopadem 1989 začala nová éra pro Československo a později pro Českou republiku. Andrej Babiš tento historický zlom zpětně vnímal tak, že Češi a Slováci díky němu mohli začít cestovat stejně, jako do té doby mohl on sám. Což se ovšem dozvěděl až po letech, protože v té době mu nikdo neřekl, že cestovat ostatní nemohou.

On se naopak do Československa vrátil, aby vlasti sloužil v nelehkých kapitalistických časech stejně oddaně, jako když byl v té hodné estébé. Bohužel Mečiar s Klausem se rozhodli, že mu v jeho úsilí začnou házet klacky pod nohy, a rozbili mu Československo přímo pod rukama. Babiš, o němž je známo, že obrana svobody a demokracie je pro něj nejvyšší hodnotou, záhy po rozpadu země

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Glosa

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější