Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Aréna N: Neumím definovat, co je to dezinformace, říká vládní poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar

Pozor, všechno, co tam máte, může být použito proti vám. Tohle by řekl vládní poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar jako rodič dětem. A nejde jen o čínskou aplikaci TikTok, před kterou varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, ale třeba i o Facebook. Pojar by ale nevěřil ani Telegramu, který vznikl v Rusku a o němž se tvrdí, že se do jeho skupin nedá dostat. Nevěřte tomu, že je něco neprůstřelné. Není nic, co by bylo neprůstřelné. Záleží na tom, kdo střílí. Jsou tací, kteří se mohou dostat všude, říká vládní poradce.


Aréna N je nový podcast Deníku N. Politici a političky odpovídají na otázky Renaty Kalenské a Jana Moláčka. Rozhovory najdete každý čtvrtek na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Pocket Casts a dalších.

 


Křest N: Czechy. To nevymyslíš.
Zveme vás na křest knihy Czechy. To nevymyslíš. Polský autor nám ukazuje naši zemi tak, jak my ji nikdy vidět nedokážeme – zvenčí, přitom zasvěceně, s velkou znalostí faktů a s láskou.

S autorem knižní novinky Edice N Aleksanderem Kaczorowskim si v úterý 16. dubna od 19 hodin v Knihovně Václava Havla bude povídat vědecký redaktor Deníku N Petr Koubský nejen o knize, ale také o vztahu Poláků a Čechů, o podobnostech a rozdílech mezi dvěma blízkými, ale občas dramaticky odlišnými sousedními zeměmi.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Aréna N

Podcast Aréna N

V tomto okamžiku nejčtenější