Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Hrad pátrá po Zemanově abolici pro Mynáře. Dokument nemá číslo jednací a v prezidentské kanceláři není

Foto: Kremlin.ru
Foto: Kremlin.ru

Úředníci na Hradě hledali dokument, ve kterém Miloš Zeman žádal premiéra Petra Fialu (ODS) o spolupodpis abolice pro Vratislava Mynáře. Nic ale nenašli, a proto žádají zaslání dokumentu od Úřadu vlády. Hradní legislativní odbor navíc potvrdil, že listina, kterou Zeman Fialovi předal, není řádně označená číslem jednacím a není na Hradě vedena v utajovaném režimu.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Když při poslední pracovní večeři odcházející prezident Miloš Zeman předával premiérovi Petru Fialovi (ODS) žádost o spolupodpis abolice v Mynářově dotační kauze, na Hradě tento dokument nebyl nijak evidován a ani tam neexistovala žádná jeho kopie. Deníku N to potvrdil ředitel hradního legislativního odboru Václav Pelikán.

„Kancelář prezidenta republiky vynaložila veškerou snahu

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější