Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Putinův nový normál: bez ohledu na zatykač a neúspěchy na Ukrajině bude posílat Rusy do války

Záběr, který podle Kremlu ukazuje Putina, kterak si prohlíží nový byt obyvatel okupovaného Mariupolu. Foto: z videa Kremlu, kremlin.ru
Záběr, který podle Kremlu ukazuje Putina, kterak si prohlíží nový byt obyvatel okupovaného Mariupolu. Foto: z videa Kremlu, kremlin.ru

Dva dny poté, co Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu vydal na ruského prezidenta zatykač za válečné zločiny, zveřejnila ruská média obrázky, jak Vladimir Putin navštěvuje černomořskou základnu v Sevastopolu na ukrajinském, Ruskem anektovaném Krymu. A jak se v noci prochází v okupovaném Mariupolu, ukrajinském přístavu, ze kterého po ruském obléhání zůstaly trosky a podezření z množství vražd – po nálezu masových hrobů – a z nezákonných deportací dětí. Obě okupovaná místa navštívil poprvé od začátku totální války, kterou proti Ukrajině vede už 13. měsíc. Jeho cesta jen potvrdila to, o čem jsou znalci ruské politiky přesvědčeni už déle.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Vladimir Putin navzdory nepříznivému vývoji na válečné frontě, tíživé ekonomické situaci v Rusku a vlastnímu postavení vyvrhele na Západě nebude s ukončením války spěchat.

Vzhledem k zatykači, který na něj vydal Mezinárodní trestní soud za deportace ukrajinských dětí,

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Ruská válka na Ukrajině

Rusko

Vladimir Putin

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější