Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pes by byl menší problém než dítě. Mladé rodiny při hledání pronájmu mohou často narazit

Pokud pronajímatel odmítne rodinu jen proto, že má malé děti, může jít o diskriminaci. Svůj krok tedy musí podle právníků vždy jasně odůvodnit. Ilustrační foto: Lisa Fotios, Pexels.com
Pokud pronajímatel odmítne rodinu jen proto, že má malé děti, může jít o diskriminaci. Svůj krok tedy musí podle právníků vždy jasně odůvodnit. Ilustrační foto: Lisa Fotios, Pexels.com

Najít pronájem je v Česku kvůli malé nabídce a cenám v posledním roce potíž samo o sobě. A tato šance ještě klesá, pokud jde o rodinu s dětmi. Deník N sesbíral několik zkušeností rodičů, které majitel nemovitosti nebo realitní makléř vyloženě odmítl kvůli dětem. Zástupci realitek i právníci se shodují, že pokud pronajímatel své rozhodnutí dobře zdůvodní, má na to právo.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Stalo se to vícekrát. Až mě překvapilo, jak moc je dítě problém,“ říká Veronika z Prahy. Celé jméno si stejně jako ostatní rodiče nepřála zveřejnit. Nové bydlení v hlavním městě se s partnerem a jejich tehdy ročním synem snažili najít loni v létě.

„Hledali jsme přes realitky, ze začátku 2+kk. Jenže jsme byli odmítáni kvůli tomu, že je to přece pro rodinu malé,“ popisuje. Jednou jim realitní makléř sdělil, že majitel dal přednost studentům. V dalším případě se podle Veroniky dozvěděli, že pes by byl menší problém než dítě.

„Většinou nám to řekli jen

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Bydlení

Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější