Deník N

Po elektroměrech se Piráti s TOP 09 hádají i kvůli dozorčím radám. Ať už je po volbách, přeje si Hřib

Primátor Zdeněk Hřib a lídr Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Primátor Zdeněk Hřib a lídr Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Pražská koalice řeší další půtky mezi Piráty a předsedou TOP 09 Jiřím Pospíšilem. Ten podle nich vyvolává koaliční spory kvůli nadcházejícím eurovolbám.

Pražská koalice řeší už druhý závažnější spor mezi koaličními partnery za poslední dva týdny. Po kauze s elektroměry se objevil problém kvůli plánu snížit počet členů v dozorčí radě Pražské plynárenské z devíti na šest a zrušit členské pozice pro zaměstnance společnosti. Podle Pirátů se jedná o absurdní pozici, kdy zaměstnanci společnosti v dozorčí radě hlídali sami sebe. Podle TOP 09 je to ale nekoncepční řešení.

„Nevidím důvod, proč bychom měli mít v dozorčích radách více politiků. Pokud by se jednalo o koncepční řešení, můžeme se o tom bavit, ale ne tak, že někomu vadí nominandi v jedné z městských firem,“ zdůvodnil pro Deník N postoj TOP 09 její šéf Pospíšil.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) ale tvrdí, že se koalice na takovém postupu dohodla a že pro něj zvedli ruku i zástupci TOP 09. „Dohodnutý postup koalice je v souladu s návrhy pana radního Jana Chabra z TOP 09 na dlouhodobé snižování počtu placených členů dozorčích rad, stejně jako tomu bylo nedávno ve společnosti Trade Center Praha,“ uvedl ve čtvrtek v tiskové zprávě primátor. A upozornil na to, že Pospíšil na jednání nebyl.

Podle zástupců Pirátů Pospíšil problém vyvolává kvůli blížícím se eurovolbám. „Nemám

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Praha

V tomto okamžiku nejčtenější