Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pointa N: Spacáky připraveny. A koho pak zajímá podstata problému

Předseda hnutí SPD na únorové mimořádné schůzi Sněmovny k návrhu na omezení mimořádné červnové valorizace důchodů. Foto: ČTK
Předseda hnutí SPD na únorové mimořádné schůzi Sněmovny k návrhu na omezení mimořádné červnové valorizace důchodů. Foto: ČTK

Sněmovna v posledních hodinách jedná o složitém problému. Ale s největší pravděpodobností si málokdo bude pamatovat, o jaký problém jde.

Dnešní dění okomentoval Prokop Vodrážka.

Zabrat čas

Poslanecká sněmovna má za sebou několik hodin jednání o schvalování nižšího růstu penzí. A už teď je jisté, že nás čekají další hodiny – a možná i dny – jednání.

Rokovat se téměř určitě bude do zítřejšího dopoledne. Poté má být jednání přerušeno, protože proběhnou zasedání vlády a sněmovních výborů.

Velkou část odpoledne měl pod palcem předseda SPD Tomio Okamura, který si k pultíku stoupl ve dvě hodiny a několik hodin k němu nikoho nepustil. Není důležité, co říkal, hlavně že zabíral čas.

Taktika je to vlastně skvělá, ať už ji používá opozice za jakéhokoliv politického složení. Zástupci opozice budou tak dlouho problematizovat a ostřelovat návrh koalice, až se běžný člověk v debatě ztratí a řekne si, že to nemá smysl sledovat.

Ať už bojujete proti neudržitelné valorizaci důchodů, nebo proti zavedení elektronické evidence tržeb (jako současný premiér Petr Fiala v minulosti), jedno je jisté – prohrajete. Cílem obstrukce není

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Pointa N

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější