Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Bez zahraničních návštěv, se Zemanem a s velkoplošnými obrazovkami. Šéfové kanceláří odtajnili detaily inaugurace

Petr Pavel na brífinku po jednání s Milošem Zeman v Lánech. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Petr Pavel na brífinku po jednání s Milošem Zeman v Lánech. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Schůze šéfů kanceláří Poslanecké sněmovny a Pražského hradu s budoucí kancléřkou nově zvoleného prezidenta Janou Vohralíkovou přinesla domluvu na detailech inaugurace. Uvedení Petra Pavla do funkce se nezúčastní zahraniční návštěvy. Veřejnost bude moci inauguraci sledovat na velkoplošných obrazovkách, zúčastní se jí i dosluhující prezident Miloš Zeman.

Uvedení zvoleného prezidenta do funkce se uskuteční 9. března ve Vladislavském sále pouze za přítomnosti hostů z České republiky. Informovali o tom vedoucí kanceláře Pražského hradu a Poslanecké sněmovny Vratislav Mynář a Martin Plíšek spolu s budoucí kancléřkou Janou Vohralíkovou.

Zájemci budou moci inauguraci sledovat před Hradem na velkoplošných obrazovkách. „Předběžně jsme domluveni na dvou na třetím nádvoří Pražského hradu a jedné na Hradčanském náměstí,“ upřesnila Vohralíková s tím, že detaily budou prezidentské týmy ještě dolaďovat v příštím týdnu.

Dosluhující hlava státu Miloš Zeman se zúčastní Pavlova uvedení do prezidentského úřadu a oběda s novým prezidentem. „Dohodli jsme se na základě sympatií obou prezidentů, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Inaugurace

Petr Pavel

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější