Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Čtrnáct tisíc v hotovosti, dvanáct na pojišťovnu. Pacienti popisují, jak si jejich lékaři vykazují péči

Pacienti upozorňují na neoprávněné platby, které po nich lékaři požadují. Ilustrační foto: ČTK
Pacienti upozorňují na neoprávněné platby, které po nich lékaři požadují. Ilustrační foto: ČTK

Některé ordinace účtují pacientům nelegální platby za výkony plně hrazené pojišťovnami. Poté co na problém minulý týden upozornil Deník N, ozvali se čtenáři se svými konkrétními zkušenostmi. Někteří se díky těmto informacím domohli vrácení peněz.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Kvalitního zubaře sháněl pacient z Českobudějovicka řadu let. Když konečně našel ordinaci, která má smlouvu s pojišťovnou, přistoupil na to, že si řadu výkonů bude hradit ze svého. Když se ale podíval do přehledu účtované péče VZP, viděl, že si ordinace spravovaná firmou Dental Care Jih s. r. o. za výkony zároveň účtuje vysoké částky i z veřejného pojištění.

Účtenky i výpisy z pojišťovny českobudějovické zubní ordinace pacient zaslal také Deníku N, který o této klinice v předchozím článku psal.

„Já jsem původně nevěděl, že ordinace účtuje i pojišťovně, a myslel jsem, že si vše hradím sám. Zároveň ale vnímám, že i když jsou drazí, dělají zákroky kvalitně. Takže na jednu stranu beru to, že jsem dobrovolně s platbami souhlasil, na druhou měli zaplaceno dvakrát,“ poznamenává.

Právě proto, že chce u této ordinace zůstat, nechce zveřejnit svoje jméno.

Z dokumentů, které pacient redakci poskytl, je zřejmé, že loni a předloni v této ordinaci zaplatil za ošetření zubů více než

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Zdravotnictví

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější