Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Svět se zamiloval do formule 1. Miliony nových fanoušků přinesl nenápadný dokument Netflixu

Mexický závodník Sergio Perez v nové sérii F1: Touha po vítězství. Foto: Netflix
Mexický závodník Sergio Perez v nové sérii F1: Touha po vítězství. Foto: Netflix

Není tomu tak dlouho, co svět formule 1 zajímal jen velmi specifické publikum milovníků benzinu a spálených gum. Zpočátku nenápadná série Netflixu s názvem F1: Touha po vítězství však za poslední čtyři roky dokázala z tohoto sportu udělat zábavu, kterou dnes s chutí a nadšením sledují i lidé, pro něž byl motosport ještě donedávna nuda. Čím si je seriál, který se tento týden vrací s už pátou řadou, dokázal získat?

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Pro českého fanouška formule 1 budou nejbližšími letošními závody Grand Prix Rakouska a Maďarska v červnu a červenci. Už nyní jsou však lístky na tyto závody beznadějně vyprodané a lidé o ně svádějí urputný boj navzdory tomu, že jen samotný víkendový vstup do hlediště vychází v průměru na nižší desítky tisíc korun.

Co dokáže jedna dokumentární série?

Takto enormní zájem přitom nebyl v minulosti vždy zdaleka pravidlem. V posledních několika letech se však z již tak světově úspěšného a hojně sledovaného motosportu podařilo udělat ještě o úroveň úspěšnější zábavní kolos. A nemalou roli v tomto působivém růstu, který do světa závodění přinesl další miliardy dolarů z celého světa, má překvapivě právě Netflix.

Jeho producenti se v roce 2018 se zástupci formule 1 dohodli, že budou mít během sezony na jednotlivých závodech přístup do zákulisí, aby mohli

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Automobily

Dokument

Motorsport

Seriály

Televize

Kultura, Sport

V tomto okamžiku nejčtenější