Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Tváří se jako turistky, ale přiletěly porodit. Ruské ženy objevily Argentinu

Ilustrační foto: cunaplus, Adobe Stock
Ilustrační foto: cunaplus, Adobe Stock

Ruská stránka nabízí těhotným ženám, které by chtěly rodit v Argentině, několik balíčků v cenovém rozpětí 5000 až 15 000 dolarů.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Na Mezinárodním letišti Ezeiza nedaleko Buenos Aires koncem minulého týdne přistála pravidelná linka společnosti Ethiopian Airlines. Vystoupilo z ní i 33 „turistek“ z Ruska, které ale do Latinské Ameriky nepřiletěly za památkami ani místní kulturou.

Všechny byly v pokročilém stadiu těhotenství a v Argentině chtěly podle imigračních úřadů porodit. Ani zdaleka nejde o ojedinělý případ.

Loni podle oficiálních údajů přiletělo z Ruska přes 10 000 těhotných žen a jejich počet se z měsíce na měsíc zvyšuje. Odhaduje se, že letos by mohl přesáhnout 20 000.

Argentinská policie vyšetřuje, jestli nejde o součást

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Latinská Amerika

Ruská válka na Ukrajině

Rusko

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější