Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Všichni jsme vlastně vztahoví kutilové.“ Nový dokument ukazuje hledání štěstí až na věky. Jen to štěstí pro každého vypadá úplně jinak

Šťastně až na věky. Foto: Bontonfilm
Šťastně až na věky. Foto: Bontonfilm

Do kin míří nový dokumentární film Jany Počtové Šťastně až na věky. Je závěrečným dílem volné trilogie filmů o dnešních vztazích, jejich formách a podobách nebo jejich absenci. Co se z něj dozvíte o otevřených vztazích, polyamorii nebo útrapách milenek?

Sandy a Šárka žijí v přírodě ve velkém mlýně v rodinné komunitě. Brali se mladí a po několika letech společného soužití se domluvili na otevřeném vztahu – oba mohou navazovat jiné vztahy, zůstávají ale primárním párem, také spolu vychovávají své děti.

Dlouhodobě fungující koncept je během natáčení dokumentu narušen Šárčiným novým vztahem, Sandy naopak začíná uvažovat, zda mu společně vytvořená a nastavená forma soužití stále vyhovuje.

Miroslava je plná vzteku po odchodu manžela za mladší partnerkou. Její cesta ke štěstí a novému vztahu vede skrze online seznamky, kde s nezdolným optimismem nachází nové muže a sbližuje se s nimi.

Ačkoli je v nové roli zdánlivě spokojená, zároveň neustále přemýšlí, zda je muž, kterého právě našla, ten pravý a nejlepší. Následně se opět vrací na seznamku, aby hledala dál.

Andrea, Honza a Fró tvoří polykulu, tedy vztah, ve kterém figurují více než dva lidé. Jejich na upřímnosti a přímosti fungující soužití je vystaveno zkouškám. Třeba tehdy, když

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Dokument

Film

Rodina a vztahy

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější