Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Aréna N: Nenapadá mě, který můj klient by po mně mohl chtít schůzku s prezidentem, říká Kolář

Budoucí externí poradce prezidenta Petr Kolář odmítl, že by se mohl dostat do střetu zájmů, přestože bude dál působit jako konzultant pro soukromé firmy. Pokud bude některý z jeho klientů usilovat například o doprovázení prezidenta na zahraniční cestu, odkáže ho prý na oficiální postup. Odpovídal také na otázky týkající se americké lobbistické firmy Squire Patton Boggs, s níž externě spolupracuje, a která do loňska pracovala také pro ruskou banku Gazprombank. Kolář v podcastu řekl, že o tom nevěděl.

Aréna N je nový podcast Deníku N. Politici a političky odpovídají na otázky Renaty Kalenské a Jana Moláčka. Rozhovory najdete každý čtvrtek na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Pocket Casts a dalších.


Deset let bylo dlouhých, ale kniha o tom, čeho všeho byl Miloš Zeman ve funkci prezidenta schopen, co jsme dopustili a co bychom ve vlastním zájmu neměli zapomenout, vychází krátce po jeho konci v úřadě. Při příležitosti jejího křtu pořádáme v úterý 4. dubna od 19.00 debatu v Knihovně Václava Havla. Hosty budou Jan Kudláček, autor knihy, Zdislava Pokorná, investigativní reportérka Deníku N, a Michael Žantovský, bývalý politik, diplomat a současný výkonný ředitel Knihovny Václava Havla. Moderovat ji bude redaktorka Deníku N Renata Kalenská.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Aréna N

Petr Pavel

Volby prezidenta ČR

Česko, Podcast Aréna N

V tomto okamžiku nejčtenější