Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Dva klíčoví muži, schůzka v hospodě a cirkus na kolečkách. Pohled za kulisy Pavlovy cesty na Hrad

Pavlova cesta na Hrad započala už před pěti lety. Gabriel Kuchta, Deník N
Pavlova cesta na Hrad započala už před pěti lety. Gabriel Kuchta, Deník N

Cesta Petra Pavla na Hrad začala už před několika lety a jejím důležitým milníkem bylo setkání v jedné břevnovské hospodě. Klíčoví aktéři dávají nahlédnout za kulisy.

Ačkoliv Petr Pavel na počátku roku 2015 v médiích odmítl, že by kdy chtěl vstoupit do politiky, lze právě tento rok považovat za pomyslnou startovní čáru jeho maratonu s cílem na Pražském hradě.

Tehdy se totiž cesty bývalého náčelníka generálního štábu protnuly s nevládní politickou organizací Evropské hodnoty a s diplomatem a lobbistou Petrem Kolářem. Tohle spojení pak předurčilo Pavlovy další kroky a o čtyři roky později jej dovedlo ke stěžejnímu rozhodnutí kandidovat na prezidenta.

Přestože prvotní plány záhy překazila pandemie koronaviru, dokázal Petr Pavel i z této složité situace nakonec vytěžit body pro sebe. Získal totiž možnost ukázat lidem, že není jen teoretik, ale že umí v krizové situaci i sám cíleně pomáhat.

Podstatným akcelerátorem nakonec byla však podle lidí z jeho nejbližšího okolí jiná událost. A to, když

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

jakub.janda@... vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Petr Pavel

Volby prezidenta ČR

Zákulisí moci

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější