Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Prezidentská Pointa N: Babiš chce získat voliče SPD. Konečně to po nevkusné volební kampani řekl nahlas

Předsednictvo hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem po jednání 8. února 2023. Foto: ČTK
Předsednictvo hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem po jednání 8. února 2023. Foto: ČTK

Miloši Zemanovi zbývá poslední měsíc ve funkci prezidenta, při té příležitosti naposledy navštívil Slovensko. Tam možná zamíří i Babišův bývalý marketér Marek Prchal. Toho už šéf hnutí ANO nebude potřebovat, v týdnu totiž avizoval, že se chce stáhnout do pozadí, dokonce prý začne chodit do Sněmovny, kde již deset let pracuje. Petr Pavel odpočíval a chystá se na cestu po regionech, ve kterých před dvěma týdny prohrál.

Dění uplynulého týdne pro vás shrnul Michal Tomeš.

Pavel nabírá síly, jeho tým bilancuje

Tým Petra Pavla si vzal měsíc před inaugurací nového prezidenta dovolenou, hned v příštím týdnu ho totiž čekají další cesty po republice. Bývalý armádní generál se vydá i s manželkou Evou do severozápadních Čech, do bývalých uhelných regionů, které trápí řada strukturálních problémů. Karlovarský a Ústecký kraj jsou zároveň jediné v Čechách, kde Petra Pavla porazil Andrej Babiš. V Ústeckém kraji získal Pavel 45,5 procenta hlasů, v Karlovarském 49 procent.

Na dovolenou se vydala také budoucí prezidentova mluvčí Markéta Řeháková, ještě předtím s ní ale stihla udělat rozhovor kolegyně Renata Kalenská. „Od věcí neodejde do chvíle, než jsou hotové. Nehází věci na druhé lidi a neočekává, že za něj někdo tu práci odvede,“ řekla například o budoucím prezidentovi v Aréně N Řeháková.

Budoucí prezidentská mluvčí ale není jediným členem Pavlova týmu, se kterým Deník N tento týden přinesl rozhovor. Například Tomáš Linhart mluvil s datovým analytikem a odborníkem na sociální média Janem Králem. Jak potvrdilo ministerstvo vnitra, právě na sociálních sítích, konkrétně na Telegramu, čelil Petr Pavel dezinformacím šířeným z Ruska. Kreml se tak skrze svá média (v tomto případě Sputnik)

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Pointa N

Volby prezidenta ČR

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější