Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Co se dělo na předsednictvu: Vondrák vzal Schillerové vítr z plachet, Babiš mlčel, i když jindy řve

Předsednictvo hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem po jednání 8. února 2023. Foto: ČTK
Předsednictvo hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem po jednání 8. února 2023. Foto: ČTK

Vedení hnutí ANO včera zhruba čtyři hodiny řešilo své další směřování. Kromě odchodu Iva Vondráka z pozice místopředsedy se hnutí zabývalo také kampaní. Žádnou odpovědnost však podle tří zdrojů z vedení zatím nevyvodilo. Babiš se během jednání ke kritice kampaně téměř nevyjadřoval, podle zdrojů téměř nemluvil.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Závěry zhruba čtyřhodinového jednání předsednictva hnutí ANO Andrej Babiš shrnul do několika bodů: i nadále zůstane v čele svého hnutí, nevzdá se mandátu poslance a Karel Havlíček a Alena Schillerová se stanou hlavními tvářemi ANO.

„Předsednictvo se usneslo, že hlavními tvářemi budou předsedkyně poslaneckého klubu Alena Schillerová a stínovou vládu bude řídit Karel Havlíček. Já zůstanu předsedou hnutí a poslancem,“ řekl a znovu zopakoval: „Na Babiše zapomeňte.“

Ačkoliv byl Babiš na tiskové konferenci nejhlasitější, během jednání předsednictva se téměř nevyjadřoval. A to už během první hodiny a půl, kdy se řešilo, jak

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější