Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Vyptával se mě, jak to chodí.“ Nejedlému radil s odposlechy bývalý elitní detektiv

Martin Nejedlý. Foto: ČTK
Martin Nejedlý. Foto: ČTK

Prezidentův poradce Martin Nejedlý se o odposleších na Hradě radil s někdejším elitním detektivem Hynkem Vlasem, který působil i jako náměstek ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Šéfoval i policistovi, jehož firma nyní na Hradě odposlechy hledá. Vlas popisuje, že Nejedlý nevěřil státní sféře a radil se s ním o různých „hradních p*ůserech“ – včetně možných odposlechů v kancelářích.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Nejbližší spolupracovníci Miloše Zemana se obávají, že je odposlouchává Bezpečnostní informační služba (BIS), tuto informaci podle svých slov ostatně prezident dostal přímo od tehdejšího důstojníka kontrarozvědky.

V kancelářích kancléře Vratislava Mynáře a poradce Nejedlého tak možné štěnice hledá soukromá firma 3D Security, jejímž většinovým vlastníkem je David Kouřim, bývalý policista z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Tato společnost byla na Hradě naposledy v polovině ledna.

Nejedlý ale možné odposlechy na Hradě už dříve řešil i s dalším bývalým elitním detektivem

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Miloš Zeman

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější