Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Od fuchsiového Valentina k elegantnímu Gucci. Jakým směrem povede slavnou módní značku její nový kreativní ředitel?

Nový kreativní ředitel značky Gucci Sabato De Sarno. Foto: Kering
Nový kreativní ředitel značky Gucci Sabato De Sarno. Foto: Kering

Novým kreativním ředitelem módního domu Gucci byl jmenován italský designér Sabato De Sarno. Skončily tak měsíce spekulací o tom, kdo vedení italské luxusní značky převezme po Alessandru Micheleovi, který loni v listopadu oznámil, že po téměř osmi letech ve funkci končí.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

De Sarnovo jmenování bylo pro odborníky z oboru překvapením, přestože De Sarno působil posledních třináct let ve společnosti Valentino, kde se podílel na tvorbě pánských a dámských kolekcí. Dříve pracoval pro Dolce&Gabbana a Prada. Vedení velké značky se ale ujal poprvé.

V Gucci povede designerské studio, které podléhá řediteli Gucci Marcu Bizzarrimu, a bude zodpovědný za definování a vyjádření kreativní vize značky napříč dámským, pánským a koženým zbožím, doplňky a lifestylovými kolekcemi.

„Jsem velmi poctěn, že mohu převzít roli kreativního ředitele Gucci. Jsem hrdý na to, že se mohu připojit k domu s tak mimořádnou historií a dědictvím,“ uvedl ke svému jmenování rodák z italské Neapole De Sarno.

Loni stál De Sarno za odvážným posunem italské módní značky Valentino k výraznému odstínu růžové. „Růžová je barvou lásky, komunity, energie a svobody,“ vysvětlovala tehdy značka svou fuchsiovou kolekci podzim/zima 2022/2023, která byla odhalena na

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Móda

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější