Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Miloš Zeman: Muž bez pravidel, který nakonec všechno prohrál

Podpora prezidenta Miloše Zemana postupně klesla na historické minimum. Ilustrace: Petr Polák, Deník N
Podpora prezidenta Miloše Zemana postupně klesla na historické minimum. Ilustrace: Petr Polák, Deník N

Při příležitosti vyvrcholení prezidentských voleb přinášíme doslov chystané knihy Jana Kudláčka s názvem Tohle jsme chtěli. Je shrnutím dědictví Miloše Zemana, které bylo i prohrou Andreje Babiše vykázáno na smetiště dějin. Knihu můžete právě teď podpořit v crowdfundingu. I díky vaší pomoci vyjde na konci března v naší Edici N.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Člověk by chtěl být gigantem – a je hovno, kamaráde.“
Jaroslav Hašek, Osudy dobrého vojáka Švejka

Příběh prezidenta Zemana ukazuje, jak málo vlastně pro velký úspěch v české politice stačí. Miloš Zeman není sám o sobě příliš zajímavá osobnost, o jeho skutečné vzdělanosti by se dalo pochybovat, chybí mu jakákoliv úroveň, vkus i noblesa. Nezdá se, že by mu někdy záleželo na nějakých idejích či ideálech, ani politických souputnících, voličích, občanech, ani na jeho straně, na jeho zemi, a dokonce ani na jeho přátelích. Dával najevo

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Miloš Zeman

Názor

Česko, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější