Deník N

Úsporná Plzeň vyhrála podesáté 1:0 a má Slavii na dohled. Vše ale překonala strahovská losovačka

Zatímco fotbalisté Slavie přehrávali Duklu, příznivci červenobílých se na Julisce bavili a rozdávali vzkazy jak svým hráčům, tak představitelům fotbalové asociace. Foto: ČTK, Vít Šamánek
Zatímco fotbalisté Slavie přehrávali Duklu, příznivci červenobílých se na Julisce bavili a rozdávali vzkazy jak svým hráčům, tak představitelům fotbalové asociace. Foto: ČTK, Vít Šamánek

Osm kol před koncem fotbalové ligy je zatím vše při starém. Vedoucí Slavia v sobotu na Julisce deklasovala poslední Duklu 5:1, Plzeň v neděli odpověděla výhrou 1:0 na Slovácku gólem z penalty po faulu, který správně našel až videozáznam. Rozdíl mezi červenobílými a Západočechy tak zůstává sedmibodový. Větší rozruch než víkendové duely ale způsobilo poněkud netradiční strahovské losování semifinále českého poháru.

Plzeň vyhrála na Slovácku už podesáté v sezoně, tedy z 27 zápasů, nejtěsnějším poměrem 1:0. To je v historii samostatné české ligy rekord.

„Tak to je super. Alespoň máte o čem psát. Vám novinářům se minule nelíbilo, když jsme Bohemku porazili 3:2, tak jsme se rozhodli, že budeme vyhrávat 1:0,“ přešel na ironickou notu trenér viktoriánů Pavel Vrba. A přestože už minule poněkud předčasně pogratuloval Slavii k titulu, tentokrát řekl, že se v Plzni vždycky dívají v tabulce nahoru, nikoli směrem dolů.

„Jasně že slávisty chceme v boji o titul co nejvíc potrápit, Plzeň ovšem není v situaci, že když neuhraje titul, tak se zboří svět. Samozřejmě že hrajeme o co nejlepší výsledek, ale vedoucí Slavii se nyní daří na všech frontách. Uvidíme, jak se to všechno projeví v závěru ligy, především v nadstavbové šestičlenné skupině,“ upřesnil Vrba.

A pak přiznal, o co mu šlo v neděli na Slovácku v první řadě. „Jistěže toužíme uhrát nejhůře druhé místo, abychom v nadstavbě hráli se třetí Spartou doma. To je hodně důležité,“ dodal plzeňský kouč, který připomněl, že i z druhého místa lze postoupit do kvalifikace o Ligu mistrů.

„Potěšilo mě, že jsme se po týdnu výrazně zlepšili v obraně, s naší defenzivní hrou jsem byl tentokrát spokojen. I když si Slovácko po pauze vytvořilo určitý tlak, neudělali jsme žádnou mimořádnou chybu. Bylo to výrazně lepší než před týdnem proti Bohemians,“ uvedl Vrba, s čím chce jít do závěrečný bojů. Vyhrávat pořád třeba 1:0, ovšem urvat kvalifikaci Champions League, v níž to Plzeň za něj vždycky uměla.

Trpišovský? Kritika i po vysoké výhře

Pokud jde o Slavii, ta si po minulém domácím výpadku 1:1 se Slovanem Liberec v týdnu před duely s Chelsea (ve čtvrtek první čtvrtfinále Evropské ligy) a Spartou (v neděli) spravila chuť dvěma pětigólovými výhrami – v úterý ve čtvrtfinále českého poháru 5:0 nad Karvinou, v sobotu v lize nad Duklou 5:1.

„Pět gólů jsme v ligové soutěži dali po dlouhé době,“ pochvaloval si slávistický trenér Jindřich Trpišovský, ale jinak

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Fotbal

V tomto okamžiku nejčtenější