Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Babiš překročil Rubikon, stal se rizikem pro stát

Babišova poslední naděje se smrskla na dvě televizní debaty, které musí za každou cenu vyhrát. Šanci má, zejména pokud Pavel udělá chybu a půjde do nich oslabený nemocí. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Babišova poslední naděje se smrskla na dvě televizní debaty, které musí za každou cenu vyhrát. Šanci má, zejména pokud Pavel udělá chybu a půjde do nich oslabený nemocí. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Glosa Josefa Boušky: Pavlův tým nezvládl klíčový úkol pro druhé kolo a nechal si vnutit témata soupeře, místo aby prosadil vlastní. Nyní se však místo případných generálových slabin probírá Babišův lapsus související s jeho slovy o (ne)vyslání českých vojáků na pomoc ohroženým spojencům z NATO. Billboardy, na nichž o sobě tvrdí „jsem diplomat“, dnes působí spíš jako výsměch. Babišovou největší překážkou v klání o Hrad se stal on sám.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Důvody, pro něž by Andrej Babiš neměl stát v čele politické strany, natožpak státu, by vystačily na hustě popsaný list papíru. Koncentrace ekonomické, politické i mediální moci a její bezskrupulózní využívání poškodily všechny tři uvedené sféry. Jeho nekompetentní řízení země přispělo k tragickému nezvládnutí pandemie.

Dosud však nepředstavoval problém pro základní orientaci České republiky. Pragmaticky využíval extremisty k vládnutí, ale nepřejímal jejich cíle. Expremiér byl problém pro podobu a kvalitu naší demokracie. Neohrožoval však její podstatu.

Přinášíme další ze série textů, v nichž publicista a marketingový profesionál Josef Bouška glosuje předvolební kampaň prezidentských kandidátů.

To se nyní změnilo. Zběsilá snaha zachránit své klesající naděje na prezidentské křeslo přiměla Babišovu kampaň

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Cesta na Hrad

Glosa

Názor

Volby prezidenta ČR

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější