Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Drahoš před pěti lety chyboval. Obdobné problémy nyní hrozí i Pavlovi

Jedním z problémů kandidáta Jiřího Drahoše byly jeho slabé výkony v předvolebních debatách. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Jedním z problémů kandidáta Jiřího Drahoše byly jeho slabé výkony v předvolebních debatách. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Tak napínavý prezidentský souboj čeští voliči ještě neviděli. Rozdíl mezi počtem hlasů pro generála Petra Pavla a pro předsedu hnutí ANO Andreje Babiše v prvním kole prezidentských voleb je tak malý (asi 23 tisíc voličů), že i drobná chyba, hloupá věta či selhání v debatě může rozhodnout o tom, kdo se stane čtvrtým prezidentem České republiky.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Generál Petr Pavel stojí podobně jako bývalý prezidentský kandidát a akademik Jiří Drahoš před pěti lety proti politikovi s tvrdými praktikami v kampani a schopností oslovit populismem či strachem masy. Další podobnost spočívá i v tom, že generál i vědec cílí na podobný typ pravicových, středových či liberálních voličů, kteří neradi odpouštějí nedostatky.

Drahoš v souboji s prezidentem Milošem Zemanem prohrál, protože udělal několik přešlapů. Byl například

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Volby prezidenta ČR

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější