Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Měla to být pozitivní tiskovka.“ Proč byl Babiš tak útočný a jaká je jeho strategie

Andrej Babiš na tiskové konferenci po prvním kole voleb. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Andrej Babiš na tiskové konferenci po prvním kole voleb. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Andrej Babiš včera na tiskové konferenci výrazně přitvrdil ve své rétorice a naznačil další směřování kampaně. Podle informací Deníku N vystoupením před novináři překvapil i svůj tým. Popisujeme důvody jeho včerejšího kroku i další plány v kampani.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

V průběhu kampaně před prvním kolem volby se Babiš jak podle svých vyjádření, tak i podle lidí kolem něj snažil udržovat strategii pozitivního uchazeče o Hrad.

„Prezidentský kandidát má být hodný,“ vysvětloval při debatách s voliči a odmítal ostře napadat vládu, kterou nicméně zároveň označoval za asociální. V této strategii měl v průběhu posledních týdnů určité výkyvy, více či méně se jí ale držel až do samotného závěru. Ani do svých konkurentů se opravdu tvrdě neopíral.

Na včerejší tiskové konferenci ve volebním štábu ANO už ovšem působil jinak. Během pár minut zaútočil velmi ostře na Petra Pavla, kterého označil za „komunistického rozvědčíka vycvičeného v Rusku“. Naznačil tak, že součástí jeho kampaně budou velmi tvrdé útoky na konkurenta.

„My jsme původně měli připravenou úplně jinou tiskovou konferenci, měla být pozitivní,“ tvrdí zdroj redakce blízký ANO. „Vůbec jsme nečekali

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Andrej Babiš

Volby prezidenta ČR

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější