Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Přehledně: Babišovy kauzy, lži a selhání

Ilustrace: Petr Polák
Ilustrace: Petr Polák

Andrej Babiš se jako jediný z prezidentských kandidátů odmítl účastnit většiny prezidentských debat, rozhovory nezávislým médiím neposkytuje. Vyhýbá se tak nepříjemným otázkám, kterým by zákonitě musel čelit kvůli mnoha kauzám, v nichž figuruje. Deník N proto přináší jejich ucelený přehled.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Zatímco prezidentští kandidáti Petr Pavel a Danuše Nerudová musí vysvětlovat nové škraloupy, třetí z favoritů Andrej Babiš zůstává v zákrytu, přestože má za sebou mnohem více závažných kauz než jeho soupeři.

Důvodem může být to, že všechny – respektive všechny odhalené – problémy už vyšly najevo a média se jim v minulých letech intenzivně věnovala. A Babiš se také cíleně vyhýbá jakýmkoliv rozhovorům, v nichž by mohl být se svými pochybeními konfrontován. Nyní odmítl účast i v předvolebních debatách, účast přislíbil pouze na jediné.

Hlavním Babišovým problém je nyní jeho soudní proces v kauze Čapí hnízdo, čelí obžalobě z dotačního podvodu. To je jen jeden z mnoha kostlivců, které ve svých skříních tento prezidentský kandidát ukrývá.

Přehled Babišových kauz, lží, selhání a podezření

Vyšetřování ve Francii

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

mireknavrat@... vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Andrej Babiš

Volby prezidenta ČR

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější