Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Je proti jeho jmenování.“ Zeman má výhrady k Hladíkovi v čele ministerstva životního prostředí

Bývalý náměstek primátorky Brna Petr Hladík (vpravo) zůstal kandidátem KDU-ČSL na post ministra životního prostředí. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Bývalý náměstek primátorky Brna Petr Hladík (vpravo) zůstal kandidátem KDU-ČSL na post ministra životního prostředí. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Prezident Miloš Zeman má výhrady ke kandidátovi KDU-ČSL na post ministra životního prostředí Petru Hladíkovi. Deníku N to potvrdily tři důvěryhodné zdroje blízké hlavě státu. Podle nich by Zeman Hladíka aktuálně jmenovat nechtěl, jeho postoj ale může změnit pondělní jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS).

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Návrh na jmenování Hladíka ministrem životního prostředí odeslal Fiala prezidentovi ve čtvrtek. Učinil tak po zhruba dvouměsíčním čekání na posun v kauze přidělování městských bytů v Brně, kvůli které policie zasahovala také v Hladíkově kanceláři.

„Prezident má aktuálně výhrady ke jmenování Hladíka a je proti

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Miloš Zeman

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější