Deník N

Diktatura bruselských byrokratů i vyzbrojující se muslimové. Předvolební noviny SPD jsou plné manipulací

Předvolební noviny SPD
Předvolební noviny SPD
Deník N zajišťuje fotografie za podpory Megapixel.cz.

Tomio Okamura se svým hnutím již naplno zahájil kampaň před volbami do Evropského parlamentu. SPD aktuálně vydalo předvolební noviny s údajným nákladem 700 tisíc výtisků. Noviny obsahují různé útoky na politickou konkurenci, EU nebo třeba muslimy.

„Když řádí byrokrat a přikazuje nesmysly“, „Muslimové v ČR se chtějí ozbrojovat“ nebo „Návrat cenzury“ jsou některé z titulků článků, které obsahují Okamurovy předvolební noviny. Stejně jako dříve jsou noviny plné různých ataků a nevybíravých prohlášení. Deník N prošel některá z faktických tvrzení, která noviny obsahují.

SPD: Muslimové v ČR se chtějí ozbrojovat

Šéf pražských muslimů vyzval muslimy k ozbrojování. Na videu z pražského Václavského náměstí předseda pražské muslimské obce vyzval muslimy v České republice, ať se ozbrojují, a nabídl jim také pomoc se získáváním zbrojních průkazů.

Fakta: SPD naráží na případ Leonida Kušnarenka. Tento právník v pozici šéfa pražské muslimské obce v souvislosti s útoky na muslimskou komunitu natočil video, ve kterém říká, že pomůže případným zájemcům se získáním zbrojního průkazu. „Ve světle posledních tragických událostí informuji všechny naše členy a hlavně muže: všichni, kdo máte zájem si udělat zbrojní průkaz a ozbrojit se kvůli ochraně majetku a zdraví, obraťte se na mě a já vám s tím pomůžu,“ uváděl na videu Kušnarenko.

Není ovšem pravda, že se muslimové chtějí ozbrojovat. V reakci na Kušnarenkova slova se v muslimské obci zvedla vlna nevole a Kušnarenko byl ze své pozice odvolán. Vedení českých muslimů právníka z obce jednohlasně vyloučilo, a to právě kvůli jeho apelu na vyzbrojování. „Důvodem tohoto usnesení jsou prohlášení a jednání pana Kušnarenka, která vážně poškozují zájmy Ústředí muslimských obcí a muslimské komunity v České republice,“ napsalo vedení českých muslimů. „Hodnotili jsme jeho jednání, které vnímáme jako nevhodné,“ doplnil předseda Ústřední muslimské obce Muníb Alravi.

Volební noviny SPD Na vlastní oči. 4/2019

SPD tak svým titulkem, že se muslimové chtějí ozbrojovat, jednoznačně neříká pravdu. Vychází totiž ze slov jednoho člověka, který byl právě kvůli úvahám o vyzbrojování z čela muslimské obce vyloučen. Stejně tak již není členem muslimské obce v Praze.

SPD: Z Evropské unie se stala diktatura nevolených byrokratů a velmocí

Český parlament musí jen poslušně zvedat ruce pro to, co přijde z Bruselu. V současnosti unie rozhoduje o více než 85 procentech legislativy v národních státech!

Fakta: Není

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Ověřili jsme

Volby do Evropského parlamentu

V tomto okamžiku nejčtenější