Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Nerudová raketově roste. Podle Medianu přeskočila Babiše i Pavla a vede

Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Listopadový volební model agentury Median přinesl velké překvapení. Na čele se totiž s 28 procenty objevila Danuše Nerudová. Pro bývalou rektorku Mendelovy univerzity jde o nejlepší čísla ze všech šetření, která byla doposud publikována.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Agentura Median dnes zveřejnila listopadový volební model. Nejlépe si v něm vede Danuše Nerudová, která od října v datech Medianu posílila o 13 procentních bodů a nechala za sebou oba spolufavority voleb. Andrej Babiš i Petr Pavel oproti minulému šetření také posílili, vzestup Nerudové je oproti nim ale přímo raketový.

Data z výzkumu ukazují, že oproti dřívějšku, kdy Nerudová oslovovala zejména mladší voliče, je nyní její podpora již mnohem lepší i u dalších věkových skupin. Například mezi lidmi nad 65 let by nyní Nerudovou volila pětina lidí. Mladší voliči ale zůstávají její klíčovou skupinou, mezi lidmi ve věku 25–34 let by nyní získala přes polovinu všech hlasů.

Nerudové se podle ředitele agentury Median Přemysla Čecha podařilo prorazit její dřívější klíčovou slabinu, tedy

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Průzkum veřejného mínění

Volby prezidenta ČR

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější