Deník N

Tohle jsou nejlepší tři měsíce mého života. Na vítězství jsem neměla dost síly, říká Karolína Plíšková po Miami Open

Karolína Plíšková s trofejí za druhé místo na turnaji Miami Open. Australanka Ashleigh Bartyová ji porazila 7:6, 6:3. Foto: Lynne Sladky, AP
Karolína Plíšková s trofejí za druhé místo na turnaji Miami Open. Australanka Ashleigh Bartyová ji porazila 7:6, 6:3. Foto: Lynne Sladky, AP

V jednu chvíli mělo Česko na turnaji Miami Open mezi nejlepšími osmi tři hráčky. Do finále se ale nakonec probojovala jen Karolína Plíšková. Tam ji, unavenou a vyčerpanou, porazila Australanka Ashleigh Bartyová ve dvou setech. Půl hodiny po zápase už na rozhovor ale přišla zase v dobré náladě.

Jak byste mi popsala svou dnešní hru?

Bartyová hrála velmi dobře a já byla unavená. Ohromně unavená. Nehrála jsem nejlepší tenis a ani jsem nepodávala tak dobře, jak to dokážu. Nehrála jsem úplně špatně, ale mohla jsem hrát líp. Třeba déle podržet ta první podání.

Co vám tu únavu způsobilo?

Já jsem vlastě doteď všechny zápasy hrála v noci. To se hraje jinak než přes den, už třeba jen kvůli teplotě. Na Ashleigh bylo znát, že na rozdíl ode mě předtím hrála i ve dne. To taky pak způsobovalo velký rozdíl v tom, jak jsme hrály. Ve čtvrtek jsem šla spát ve čtyři nebo v pět ráno, to je pak prostě znát. Den poté to bylo příšerné, dneska trochu lepší, ale očividně ne dostatečně.

Jaká hráčka je Ashleigh Bartyová?

Má velmi dobré podání, ale dneska byla ve vynikající formě, a tak to podání měla ještě lepší než obvykle. A já taky byla pomalejší než obvykle. Nedostala jsem se k míčům dost rychle.

Její hra je velmi nebezpečná, má styl, kdy dává řezané míče. K tomu má tvrdý forhend. Proto je tak nebezpečná pro všechny, nejsme na to zvyklé. Ze začátku byla možná trochu nervózní, ale v tie breaku jí to šlo a zahrála některé velmi dobré údery. V druhém setu se pak ještě zlepšila.

Vítězka turnaje, Australanka Ashleigh Bartyová, se po zápase ochotně fotila s fanoušky, kteří na ni čekali v zákulisí miamského stadionu. Foto: Jana Ciglerová, Deník N

Řekla byste, že její styl je těžký pro hráčku, která je unavená?

Za celý turnaj jsem proti sobě neměla jedinou hráčku, proti které by bylo jednoduché hrát, když jsem unavená. Žádný z těch předchozích zápasů nebyl jednoduchý, ale ještě jsem měla sílu je porazit. Dneska už jsem takový den neměla.

Třísknutí raketou nic neznamená

Měla jste nějaký jeden moment, kdy jste věděla, že to je ztracené?

Podle mě bylo pro celý zápas klíčové

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

USA

V tomto okamžiku nejčtenější